Viac ako 1000 foto stavebých prác na odkze:

https://photos.app.goo.gl/JuwCPwMqHLFMxcDo9


7 REKONŠTRUKČNÝCH PRÁC, KTORÉ RADŠEJ NECHAJME NA ODBORNÍKOV

Súčasťou rekonštrukcií bývajú aj zložitejšie postupy, pri ktorých svojpomocnom vykonávaní by sme mohli z dôvodu neodbornosti niečo poškodiť. Práve na takéto práce sú nám k dispozícií skúsení profesionáli, vďaka ktorým má renovácia dopadnúť na výbornú. 

 

Pre mnohých Slovákov je celkom prirodzené, že chcú čo najviac ušetriť a preto sa pokúšajú všetko zvládnuť sami. Platí to dokonca aj pri rekonštrukciách bytov alebo domov, pri ktorých sa majitelia pustili do náročných postupov bez pomoci odborníkov a dopadlo to rôzne. Kým jednému sa zámer podaril, traja to pokazili ešte viac a zbytočne si privodili ďalšie výdavky. Nie nadarmo sa odporúča volať firmu alebo nejakú partiu živnostníkov, ktorí presne vedia ako postupovať, aby boli zmeny prínosom, nie problémom.

 

 

7 rekonštrukčných úprav, ktoré zverte profíkom :

 

Výmena okien – Možno si poviete, že vymeniť okno nie je nič zložité, no pri práci zistíte presný opak. Nové plastové aj drevené okná používajú zložitejšie mechanizmy a ich montáž nie je pre laikov. A vôbec prečo sa trápiť, keď to predajca zahŕňa do ceny?

 

 

Úpravy strechy – Pri akejkoľvek rekonštrukcii strechy sa odporúča vyhľadať profesionálnu pomoc. Je jedno či ide o „najľahšie“ postupy, strecha je podstatnou časťou celej konštrukcie a každá chyba môže ohrozovať obyvateľov. 

 

Zatepľovanie – V rodinných domoch sú miesta, ktorých zateplenie zvládnete aj svojpomocne, no stále ostáva dosť úsekov, kde sa vyžaduje profesionálny prístup. Už len kvôli rôznym škáram a tepelným mostom, ktoré správne nezaizoluje každý.

 

 

Rôzne inštalácie a montáže –  Pri zavedení nového vykurovacieho systému, montáži rôznych prvkov spojených s rozvodmi alebo inštalácií plynových zariadení si odborníkov volajú takmer všetci. Nakoľko sa so zlou inštaláciou takýchto zariadení spája isté riziko, je dobré, že obyvatelia sú ochotní nechať to na odborníkov.

 

Elektrorozvody – Výmena alebo oprava elektrických rozvodov je častým javom pri väčších rekonštrukciách a patrí aj k tým najnáročnejším. Dajme si záležať na dôkladnej práci a vsaďme na šikovného elektrikára.

 

Hydroizolačné práce – Problematika spojená s hydroizoláciou je dosť komplikovaná a pre amatéra môže byť problém sa v nej vyznať. Preto je lepšie neriskovať, že ju nejaký vlastným zásahom poškodíme, čo by sa odrazilo v celej nehnuteľnosti.

 

Demolácie – Aj keď búrať dokáže každý z nás, nemôžeme to robiť len tak. Pre zachovanie nepoškodenej statiky je potrebné postupovať podľa istých stavebných zásad, takže aj na túto činnosť si radšej niekoho zavolajte.

 

Hľadať najlacnejšie riešenia pri rekonštrukciách sa vôbec nevypláca, veď ide o Vaše bývanie, ktoré má  byť bezpečné, komfortné a v nepoškodenom stave po technickej aj konštrukčnej stránke. Každá úprava nehnuteľnosti vyžaduje vysokú kvalitu, takže lepšie bude investovať viac a radšej priplatiť robotníkom ako si kvôli úspore renovovať všetko sám a spraviť nejaké zásadné chyby. Ak si veríte a máte potrebné znalosti, choďte do toho. Ak nie, tak radšej kontaktujte odborníkov a ochotne im zaplaťte za kvalitne odvedenú prácu.